Powiat tarnobrzeski: Wybił szybę w pizzerii i zabrał z lodówki 20 butelek piwa!

Zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszał 48-letni mieszkaniec gminy Grębów. Mężczyzna siekierą wybił szybę w oknie pizzerii, z której ukradł 20 butelek piwa. Teraz za swój czyn, będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.

W piątek, dyżurny jednostki policji, otrzymał informację o włamaniu do pizzerii mieszczącej się na terenie gminy Grębów w powiecie tarnobrzeskim.

Policjanci potwierdzili zgłoszenie, a na miejscu włamania ujawnili i zabezpieczyli ślady pozostawione przez sprawcę.

Funkcjonariusze ustalili, że włamywacz w nocy, siekierą rozbił szybę w oknie i dostał się do środka budynku. Następnie zabrał z lodówki dwadzieścia butelek piwa i uciekł z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze dzięki zapisowi z monitoringu ustalili i zatrzymali mężczyznę, którym okazał się 48-letni mieszkaniec gminy Grębów.  

Sprawca trafił do policyjnej izby zatrzymań. Policjanci przesłuchali mężczyznę i przedstawili mu dwa zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem i uszkodzenia mienia. Szkody jakie spowodował podejrzany mężczyzna szacowane są na kwotę tysiąca złotych.

Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone