Eryk z Tarnobrzega wciąż potrzebuje pomocy!

Zbiórka pieniędzy na lek Nexavar (Sorafenb)

“Eryk ma 16 lat, zawsze był radosnym, uśmiechniętym, pełnym energii chłopcem. Od kiedy choruje jego życiem jest szpital a świat ogląda jedynie przez okno. Nie tak powinno wyglądać życie 16 letniego chłopca, wypełnione bólem i strachem o kolejny dzień. Przecież to teraz jest najlepszy czas na poznawanie świata, ludzi, rozwijanie pasji, nowa szkołę, pierwszą miłość…
Początki choroby wyglądały niewinnie w lutym 2018 Eryk zaczął uskarżać się na ból w kolanie. Początkowo sądzono ze mógł się gdzieś uderzyć o co nie trudno w tym wieku. Jednak w momencie gdy ból nie ustępował a noga zaczęła puchnąć tata Eryka zabrał go do lekarza rodzinnego w Tarnobrzegu dał on skierowanie do chirurga.

Niestety “lekarz” ten nie wiedząc co mu może dolegać kazał zapisać Eryka do chirurga w Rzeszowie.!!!
Na wizytę do specjalisty musiał czekać ponad miesiąc. Dopiero w czerwcu postawiono wstępną diagnozę i dano skierowanie do Warszawy do Kliniki Nowotworów Miękkich i Kości. Po licznych badaniach najgorsza możliwa diagnoza potwierdziła się. Osteosarcoma kości piszczelowej lewej z przerzutami do łopatki prawej oraz licznymi przerzutami na obu płucach.
Z pewnością gdyby diagnoza została postawiona od razu nie doszło by do tak licznych przerzutów…!!!


Od czerwca 2018 roku Eryk rozpoczął chemioterapie których było już wiele i do dziś trwają…potem była operacja usunięcia kości piszczelowej i wstawienia endoprotezy ,operacja wycięcia kawałka łopatki i operacje na płucach ale to jeszcze nie koniec…
Każda kolejna operacja to niewyobrażalny ból… Niestety leczenie nie przebiega tak jak lekarze wstępnie zakładali, do tej pory były już chyba 6-7 razy zmieniane leki(chemioterapia) na które nowotwór uodparnia się. Organizm Eryka jest coraz słabszy, po każdym kolejnym cyklu chemii.

Najnowsze badania wykazały obecność nowych guzów przerzutowych w płucach. Kolejne leki nie działają… Stanęła przed nami inna opcja leczenia lekiem Nexavar Lek ten jest niestety bardzo drogi jego miesięczny koszt po refundacji wynosi ponad 9000 zł. Roberta tatę Eryka nie stać na tak drogi lek, po śmierci mamy Eryka, Ojciec wychowuje go sam. By móc jak najlepiej opiekować sie synem musiał zrezygnować z pracy.
Teraz czekamy na 4-tą  już operacje na płuca (oby się udało) a aktualnie jesteśmy cały czas w trakcie leczenia Nexavarem. Czas płynie nieubłaganie. Bardzo prosimy o wsparcie każda złotówka przybliża Eryka w powrocie do zdrowia.

Dlatego też zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie”.

Zbiórka dla Eryka znajduje się w poniższym linku:

https://pomagam.pl/1z5dfare?fbclid=IwAR1THoaGmYD0RRuGGUO1OelFZYmUUCpeZo4WrqQimSts7AIUnUC9BxQdkbc

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone