Tarnobrzeg: Wraca pomysł tzw. zielonego targu. Trwa konsultacja prezydenta Dariusza Bożka z mieszkańcami!

Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek poinformował dziś o propozycji utworzenia w mieście tzw. zielonego targu w związku ze zniesieniem rządowych obostrzeń. Włodarz miasta zwraca uwagę na względy ekonomiczne oraz informuje o zachowaniu najwyższych środków ostrożności.

Nasz pomysł na bezpieczne targowisko? Tzw. zielony targ, czyli owoce, warzywa i sadzonki (być może dopuszczony byłby handel jajami i nabiałem), rozważamy możliwość handlu także w inne dni niż sobota, by rozładować ruch, handlowanie z zachowaniem znacznych odstępów pomiędzy stoiskami, organizacja targu pod nadzorem Straży Miejskiej. Strażnicy mieliby czuwać nad zachowaniem odstępów pomiędzy stoiskami, egzekwować wymogi dotyczące stosowania maseczek i rękawiczek, zarówno przez handlujących, jak i kupujących, a także czuwać nad liczbą osób jednorazowo przebywających na targowisku – informuje prezydent Tarnobrzega w swoich mediach społecznościowych.

Chciałbym poznać Państwa opinie na temat przywrócenia, w takiej formie, miejskiego targowiska. To Wasze zdanie będzie decydujące w tym temacie. Jednocześnie zaznaczam, że oczekuję wyłącznie rzeczowego przedstawienia swego stanowiska. Uprzedzam, że komentarze wykraczające poza granice dobrego zachowania będą usuwane. Na Wasze opinie, pod tym postem (WAŻNE – nie pod udostępnieniami !) oczekuję do jutra, 21 kwietnia, do północy. Jeśli zdecydujecie Państwo, że warto uruchomić targowisko, będziemy chcieli ruszyć już w najbliższy czwartek. Targ byłby czynny w czwartek, piątek i sobotę. W przyszłym tygodniu od poniedziałku do czwartku oraz w sobotę. Dalsze handlowanie uzależnione będzie od sytuacji epidemiologicznej i ewentualnych nowych rozporządzeń rządu. O wszystkim będziemy na bieżąco Państwa informować – kończy Dariusz Bożek.

Opinie można publikować pod poniższym postem!

Źródło: @DariuszBozekTBG

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone