Tarnobrzeg: Policjanci otrzymali dodatkowe 500 sztuk maseczek wielokrotnego użytku

Tarnobrzescy policjanci otrzymali 500 szt. maseczek ochronnych wielokrotnego użytku. Uzupełnienie zapasów służb mundurowych było możliwe dzięki zaangażowaniu Starostwa Powiatowego i Firmy Markizeta z gminy Baranów Sandomierski, która na czas pandemii przestawiła swoją dotychczasową produkcję na wytwarzanie maseczek ochronnych.

I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu nadkomisarz Tomasz Grazda odebrał z rąk Starosty Tarnobrzeskiego Jerzego Sudoła 500 szt. maseczek ochronnych. Maseczki uszyła firma Markizeta z gminy Baranów Sandomierski, która przekazuje maseczki wielokrotnego użytku instytucjom zaangażowanym w walkę z pandemią koronawirusa.

Maseczki ochronne są dwuwarstwowe wykonane z tkaniny posiadającej certyfikat Oeko Tex, są wielokrotnego użytku i w uniwersalnym rozmiarze, które łatwo dopasowują się do twarzy. Maseczki posiadają tzw. kieszeń, do której dodatkowo można włożyć filtry, na przykład węglowy lub przeciwpyłowy.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

0 0 vote
Article Rating

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x