Tarnobrzeg: prezydent miasta Dariusz Bożek odpowiada radnemu Kamilowi Kalince

Prezydent Miasta odpowiedział radnemu Kamilowi Kalince na wniosek dotyczący uruchomienia dodatkowych środków z miejskiego budżetu na 2020 rok.

Wniosek radnego Kamila Kalinki:

Odpowiedź prezydenta Dariusza Bożka:

Do radnego Kamila Kalinki.

➡️ Tak. Uważam, że nadzwyczajne okoliczności wymagają zdecydowanych działań. Takie też działania, w miarę możliwości, cały czas podejmujemy w walce z koronawirusem.

➡️ Dlatego dziękuję Panu radnemu Kamilowi Kalince za zaangażowanie. To bardzo dobrze, że interesuje się Pan sprawami tarnobrzeskiego szpitala. Niestety, apel Pana opublikowany na FB, jest lekko spóźniony. Dlaczego? Ponieważ już wcześniej uznałem, że na najbliższej sesji Rady Miasta Tarnobrzega zgłoszony zostanie projekt uchwały, który pozwoli nam wesprzeć szpital kwotą 150 tys. zł.

➡️ To nie wszystko. Niezależnie od tego, po wcześniejszej konsultacji z dyrektorem szpitala Wiktorem Stasiakiem, zdecydowałem, że jako miasto sfinansujemy zakup 6 respiratorów za kwotę 660 tys. zł. Zatem, ogólna kwota wsparcia dla tarnobrzeskiego szpitala wyniesie 810 tys. zł. W związku z tym, skoro publicznie wyraził Pan troskę o zapewnienie ochrony mieszkańcom miasta, liczę na głos Pana oraz pozostałych radnych z klubu PiS w głosowaniu nad uchwałą. Jeszcze raz w imieniu tarnobrzeżan dziękuję za zaangażowanie.

➡️ Dodatkowo, kwotą 80 tys. zł wesprą tarnobrzeski szpital: Tarnobrzeskie Wodociągi, Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Spółdzielnia Mieszkaniowa “Siarkowiec” oraz ECO Tarnobrzeg. Poprosiłem o takie wsparcie, moja inicjatywa spotkała się z pozytywnym odzewem, za co serdecznie wymienionym wyżej podmiotom dziękuję. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup urządzenia do profesjonalnej dezynfekcji szpitalnych pomieszczeń.

➡️ Zapewniam Państwa, zarówno Pana radnego Kalinkę, jak i wszystkich tarnobrzeżan, nie marnuję tego czasu, działam. Prócz wspomnianych tu większych kwot wydatkowanych na walkę z koronawirusem miasto sukcesywnie dokupuje zarówno środki do dezynfekcji, odzież ochronną, przyłbice doposażając zarówno służby (ratowników, pielęgniarki środowiskowe, policjantów, strażników miejskich), ale też placówki (m.in. MOPR, DPS przy ul. Kurasia, DPS prowadzony przez siostry służebniczki).

➡️ PS. Zdjęcie z dzisiejszego przedpołudnia – kolejna partia przyłbic ochronnych zakupionych przez miasto trafiła do ratowników z tarnobrzeskiego szpitala oraz tarnobrzeskich policjantów.

➡️ Wspierajmy się w tym trudnym czasie‼️

Pozdrawiam,
Dariusz Bożek

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję też fotografie sportowe.