Koronawirus.Tarnobrzeg: W weekend patrole m.in. nad jeziorem, w parku oraz nad Wisłą. Jeździ radiowóz

Policjanci kolejny raz apelują do mieszkańców powiatu tarnobrzeskiego o pozostanie w domach i ograniczenie do minimum wyjść na zewnątrz. Ograniczenie kontaktów i unikanie skupisk ludzkich to jedna z podstawowych zasad w walce z epidemią. Przed nami weekend, funkcjonariusze będą zwracać uwagę na miejsca rekreacyjne takie jak: Jezioro Tarnobrzeskie, park Dzikowski, tereny zielone nad Wisłą oraz place zabaw. Będzie również więcej patroli w centrum miasta.

W ostatnich dniach na terenie kraju wprowadzono zasady bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa. Nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb, takich jak zakupy spożywcze, zakup lekarstw czy opieki nad bliskimi.

Policjanci przypominają, by nie narażać siebie i swojej rodziny na niebezpieczeństwo zarażenia koronawirusem. Pamiętajmy zatem, aby wychodzenie z domu ograniczyć do niezbędnego minimum, pamiętając o limicie  przemieszczających się osób (maksymalnie dwie osoby, z wyłączeniem rodzin).

W weekend, na terenie powiatu tarnobrzeskiego podczas patrolowania ulic miasta i miejscowości powiatu, policjanci wykorzystując nagłośnienie w radiowozach, będą przypominać, by w trosce o zdrowie swoje i innych pozostać w domu. Funkcjonariusze będą zwracać uwagę na miejsca rekreacyjne takie jak: Jezioro Tarnobrzeskie, park Dzikowski, Buloński, tereny zielone nad Wisłą oraz place zabaw.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone