Tarnobrzeg: Odwiedziny w domach pomocy społecznej niemożliwe

90779140_1108399682846111_5365343059640844288_n

W Tarnobrzegu zakaz obowiązuje w ZPO przy ul. Dekutowskiego oraz DPS przy ul. Kurasia. 

Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców domów pomocy społecznej, którzy z racji wieku, chorób przewlekłych, obniżonej odporności są najbardziej narażeni na rozwinięcie się ciężkiej choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej koronawirusem, we wszystkich placówkach długoterminowej opieki w mieście wprowadzono zakazy odwiedzin.

– W Tarnobrzegu takie zakazy obowiązują w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym przy ul. Dekutowskiego oraz w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kurasia. Z uwagi na fakt, że takie odcięcie podopiecznych od najbliższych może skutkować gorszym samopoczuciem, kierujący placówkami zostali zobligowani do udzielenia wsparcia adekwatnego do indywidualnych potrzeb podopiecznych, a także zagwarantowanie kontaktu z psychologiem – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Jednocześnie prezydent dziękuje personelowi obu domów pomocy społecznej za w opiekę nad podopiecznymi w tym szczególnie trudnym dla wszystkich czasie.

– Jak każdy człowiek drżycie o zdrowie i bezpieczeństwo swoich najbliższych, swoje, a jednak każdego dnia jesteście w pracy, w służbie dla innych. Wasza praca, szczególnie teraz, jest nie do przecenienia – podkreśla prezydent. 

Źródło: UM Tarnobrzeg

Grafika: Google

Spread the love
 

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję też fotografie sportowe.