supermarket-2158692_1280

Ukradli wózek sklepowy z kosmetykami, ale daleko nie uciekli

 

Dwaj mieszkańcy Grębowa ukradli wózek sklepowy z towarem i uciekli. Policjanci zatrzymali złodziei w ciągu kilkunastu minut. Sprawcy trafili do policyjnej izby zatrzymań, a sklepowe łupy o wartości blisko 1 000 zł powróciły na sklepowe półki. Mężczyźni za kradzież będą odpowiadać przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności od 5 miesięcy do lat 3.

Kilkanaście minut zajęło policjantom z Grębowa  odnalezienie dwóch mężczyzn, którzy dokonali kradzieży sklepowej i uciekli. Do zdarzenia doszło w sobotę po godz. 18, w Grębowie w powiecie tarnobrzeskim.

Mimo iż złodzieje szybko oddalili się z miejsca kradzieży, zaalarmowani o tym zdarzeniu  policjanci namierzyli ich kilka uliczek dalej. Sprawcy prowadzili wózek sklepowy wyładowany po brzegi słodyczami, kosmetykami, środkami chemicznymi i żywnością. Złodzieje ukradli, też  po parze butów sportowych.

 Na widok policjantów, mężczyźni, porzucili wózek i  zaczęli uciekać. Zostali zatrzymani i doprowadzeni do radiowozu. Byli całkowicie zaskoczeni całą sytuacją i od razu przyznali się do popełnionego czynu. Łączna suma strat szacowana jest na kwotę ok. 1 tys. zl.

Sprawcami okazali się dwaj mieszkańcy Grębowa w wieku 23 i 51 – lat. Policjanci przesłuchali mężczyzn, przedstawili im zarzut popełnionego przestępstwa.

 Nienaruszony towar  został zwrócony do sklepu. Mężczyźni za popełniony czyn odpowiedzą przed sądem, grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Informacja: KMP Tarnobrzeg

Zdjęcie ilustracyjne