DSC05299

Pierwsza od 9 lat porażka KTS-u Enei. AZS Wrocław wygrywa w Tarnobrzegu!

12. kolejka Ekstraklasy Tenisa Stołowego Kobiet nie będzie mile wspominana przez trenera Zbigniewa Nęcka i jego podopieczne. KTS ENEA Siarka Tarnobrzeg doznał pierwszej porażki w lidze od… 9 lat, bo wtorkową rywalizację wygrał KU AZS UE Wrocław!

Akademiczki z Wrocławia były zdecydowanie lepsze od gospodyń, osłabionych brakiem Han Ying (kontuzja) i Gu Ruochen (problemy z wyjazdem spowodowane Koronawirusem w Chinach).

Mecz był bardzo jednostronny. W pierwszym secie Katarzyna Węgrzyn dała sygnał koleżankom ze swojego zespołu do wyraźnego ataku. Mierząca się z nią Viktoria Pavlovich zdołała ugrać jedynie seta przebojowej akademiczce.

Pavlovich – Węgrzyn 1:3 (9:11, 9:11, 11:5, 4:11).

Wynik drugiego pojedynku, tym razem Elizabety Samary z Natalią Bajor, także był niekorzystny dla 29-krotnego Mistrza Polski. Rywalizacja zakończyła się gładkim 3:0 dla gości.

Samara – Bajor 0:3 ( 10:12, 2:11, 6:11)

W ostatnim rozdaniu Kinga Stefańska miała szansę na to, aby przywrócić nadzieję na zwycięstwo kibicom z Tarnobrzega. Po przegranej pierwszej partii, odgryzła się Annie Węgrzyn, jednak pozostałe sety nie pozwoliły na osiągnięcie korzystnego rezultatu w zawodach.

Stefańska – Węgrzyn 1:3 ( 9:11, 11:13, 11:7, 2:11)

KTS ENEA SIARKA TARNOBRZEG – AZS UE WROCŁAW 0:3

Akademiczki z Wrocławia sprawiły nie lada sensację, pokonując utytułowaną ekipę z Tarnobrzega. KTS Enea utrzymał jednak pozycję lidera tabeli ekstraklasy, ale to akademiczki z Wrocławia depczą po piętach tarnobrzeżankom.