Tarnobrzeg: Za chwilę wiatr do nawet 90 km/h! Agrotkanina wytrzyma?

W niedzielę i poniedziałek nadciągnie do Tarnobrzega bardzo silny wiatr sięgający nawet 90 km/h. IMGW ostrzega! Kierowcy w mieście będą musieli szczególnie uważać jadąc Wisłostradą.

Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 95 km/h, południowy skręcający na południowo-zachodni i zachodni. Maksymalna prędkość wiatru wystąpi w poniedziałek (10.02) od 09:00 do 18:00 – jak czytamy na oficjalnej stronie IMGW, które udostępniło prognozę pogody wysyłając alerty do mieszkańców powiatu.

Skutki żywiołu mogą być kosztowne, ale i niebezpieczne. Pod znakiem zapytania staje trwałość agrotkaniny zamontowanej wzdłuż Wisłostrady. Jej oberwanie może być niebezpieczne dla kierowców. Jeden z naszych czytelników przesłał nie tak dawno materiał filmowy.

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone