Będzie nowy przetarg ws. obwodnicy Tarnobrzega. Miasto weźmie pożyczkę

W wyemitowanym w piątek formacie Telewizji Lokalnej pn. “Pytamy wprost” prezydent Dariusz Bożek odniósł się m.in. do budowy obwodnicy Tarnobrzega oraz wydatków na oświetlenie uliczne.

– Musimy zadbać o to, żeby ta obwodnica powstała. Ogłosimy nowy przetarg na jej budowę. Zabezpieczyliśmy ponad 30 milionów zł środków zewnętrznych oraz ponad 10 milionów zł z budżetu miasta właśnie na ten projekt. Chcielibyśmy jak najszybciej rozpocząć procedury związane z wykonaniem obwodnicy Tarnobrzega.

Ponad 4 miliony złotych kredytu na wymianę oświetlenia ulicznego w Tarnobrzegu rocznie?

– Pożyczka sięgnie 10-12 milionów złotych. Rozłożona jest na 3 lata. Chcemy dokonać wymiany wszystkich punktów oświetleniowych i opraw na energooszczędne LED. Po przetargu będziemy w stanie powiedzieć, ile wyniesie rzeczywisty koszt całej inwestycji. Na energię wydajemy około 750 tysięcy złotych rocznie, doliczając do tego wymianę opraw wychodzi nam
milion złotych polskich. Inwestycja będzie nam się opłacać, ponieważ nie będziemy musieli konserwować lamp – przekonuje prezydent Tarnobrzega.

Źródło: oprac. TVL

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone