Ulewne deszcze zalewają psy w tarnobrzeskim schronisku! [ZBIÓRKA PIENIĘDZY]

Deszcze zalewają schronisko dla psów Tarnobrzegu. Tarnobrzeskie Stowarzyszenie” Chrońmy Zwierzęta “ prosi o pomoc!

 "Codziennie spoglądając w niebo modlimy się żeby tylko nie padało... Wczoraj się udało, dzisiaj też... jak będzie jutro ..... zobaczymy. Deszcz dla nas i naszych psiaków...obfity deszcz to po prostu tragedia. Jesteśmy na terenie, który jest zupełnie nieprzygotowany na obfite deszcze, im bardziej pada, im częściej pada, tym jest gorzej, psiaki stoją w wodzie, budy są zalane, nie mamy gdzie ich przetrzymać, bo ciągle mamy za dużo zwierząt, ze strachem , spoglądamy na wodę zbliżającą się do budynku, a w budynku mieszkają starsze psy, szczeniaki, chore zwierzęta, maleńkie porzucone kotki. Czasem pracujemy całą noc, żeby wodę odpompować,  bo przecież nie zamkniemy drzwi za sobą i nagle nie zapomnimy o tym, że tam zostały psiaki, którym kiedyś obiecaliśmy opiekę. W ubiegłym roku jakoś wspólnymi siłami dawaliśmy radę, poskładaliśmy się wiosną tego roku na pompę i robimy co możemy. Ale deszcze tego lata nas rozłożyły nas całkowicie. I nie będzie lepiej. Potrzebne jest prawdziwe odwodnienie, projekt, drenaż, materiały i ręce do pracy. Na to potrzebne są środki, których Schronisko po prostu nie ma".

Pieniądze przeznaczone na: odwodnienie, projekt, drenaż oraz inne materiały można wpłacać tutaj: https://pomagam.pl/suchelapy?fbclid=IwAR1tuasDKPU0cVmdYveBOYC-kOIQ3HCmasAvW7qdyWGu7dyHeLxRcxZVbCQ

Foto&info: Tarnobrzeskie Stowarzyszenie “Chrońmy Zwierzęta”

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone