Miał blisko 3,5 promila alkoholu we krwi i kierował

zdarzenie

Dużą odpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec Jasła, który wczoraj uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Mężczyzna zabrał kluczyki kierującemu peugeotem i powiadomił Policję. Nieodpowiedzialny kierowca miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Do obywatelskiego zatrzymania doszło wczoraj na ulicy Wojska Polskiego w Jaśle. Po godzinie 20, dyżurny jasielskiej komendy został poinformowany o ujęciu nietrzeźwego kierującego. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani funkcjonariusze. Od wskazanego mężczyzny czuć było alkohol. Podczas badania trzeźwości okazało się, że 35-latek miał 3,4 promila alkoholu w organizmie.

Jadący za nim 54-letni mieszkaniec Jasła zauważył, że mężczyzna nie mógł utrzymać prostego toru jazdy.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji nie doszło do tragedii. Zatrzymany przez policjantów nietrzeźwy kierowca stracił prawo jazdy. Wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem.

Źródło: Policja

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone