Wzorowa postawa młodych Tarnobrzeżan

Troje młodych mieszkańców Tarnobrzega, którzy znaleźli zgubione pieniądze i przekazali je policjantom, otrzymało wyróżnienia. Za godną naśladowania postawę Prezydent Miasta Tarnobrzega Dariusz Bożek oraz nadkom. Marek Pietrykowski pełniący obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu wręczyli dzieciom dyplomy oraz pamiątkowe upominki.

Dziś w Urzędzie Miasta Tarnobrzega odbyło się uroczyste spotkanie, aby wyróżnić troje młodych mieszkańców naszego miasta, którzy znaleźli pieniądze i oddali je policjantom. Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek oraz nadkom. Marek Pietrykowski pełniący obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu zaprosili młodych ludzi, by podziękować za ich postawę.

Kilka tygodni temu dwaj chłopcy, 13-letni Mateusz i rok młodszy Kacper, będąc na przejażdżce rowerowej, znaleźli leżący przy drodze portfel, w którym były karty płatnicze, dokumenty, prawo jazdy oraz ponad 700 zł. Na komendę policji pomógł im dotrzeć spotkany mężczyzna- radny miasta Tarnobrzega. Chłopcy przekazali policjantom znaleziony portfel. Jeszcze tego samego dnia szczęśliwy właściciel odebrał swoją własność.

Podobna sytuacja przytrafiła się 16-letniej Nikoli, która wracając ze szkoły zauważyła na chodniku zwitek banknotów. Dziewczyna podniosła gotówkę, w zawiniątku było 500 zł. 16-latka także odniosła pieniądze do tarnobrzeskiej komendy. Po kilku minutach do funkcjonariuszy przyszedł właściciel pieniędzy, który odebrał swoją zgubę.

Prezydent Miasta Tarnobrzega podziękował młodzieży. Dariusz Bożek mówił: Ci młodzi ludzie wykazali się tak niesamowitą odpowiedzialnością i uczciwością. To jest bardzo pocieszające, że młodzi ludzie potrafią być tymi, którzy uczą nas dorosłych zachowaniaTa trójka bohaterów, w sytuacji, w której wielu dorosłych zachowałoby się co najmniej nagannie, potrafiła zachować się jak uczciwi ludzie. Za to wam dziękuję. Pokazujecie nam dorosłym, że można w tym szalonym, zwariowanym świecie, być człowiekiem uczciwym.

 

Źródło: UM / Policja

0 0 vote
Article Rating

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x