Tarnobrzeg ma swoją wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego

Kule, balkoniki, specjalistyczne łóżka, pionizatory i wiele innych. Olbrzymi wybór nowego i nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego, pielęgnacyjnego już jest do dyspozycji potrzebujących takiego wspomagania mieszkańców miasta. W czwartek, 21 listopada otwarto w Tarnobrzegu bezpłatną wypożyczalnię.

Wypożyczalnia sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego i wspomagającego powstała w ramach realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie projektu o wartości nieco ponad 1 milion 300 tysięcy złotych, z czego MOPR pozyskał blisko 1 milion 200 tysięcy złotych dofinansowania z Regionalnego
Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014- 2020.
Głównym celem projektu jest zwiększenie dostępu do usług zdrowotnych w postaci umożliwienia bezpłatnego wypożyczenia sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego i wspomagającego dla dzieci oraz osób dorosłych, ale także zwiększenie wiedzy i umiejętności opiekunów w kwestii opieki nad osobami
niesamodzielnymi. W ramach projektu skorzystać można z bezpłatnego wypożyczenia sprzętu, ale też z bezpłatnego transportu, montażu oraz instruktażu obsługi wypożyczonego sprzętu. Projekt zakłada również indywidualne szkolenia praktyczne dla opiekunów faktycznych dotyczące pielęgnacji i rehabilitacji niesamodzielnych osób z wykorzystaniem sprzętu oferowanego w ramach działalności wypożyczalni.
Oferta wypożyczalni robi wrażenie. Sprzęty są nowe i wysokiej klasy. Od przyszłego roku przybędą nowe. Osoby zainteresowane wypożyczeniem muszą posiadać zaświadczenie lekarskie, a także wypełnić dokumentację projektową.

Szczegółowych informacji na temat projektu i możliwości skorzystania z niego udzielają pracownicy biura projektu, które mieści się w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu, ul. Kopernika 3, pokój 102, tel. 15-856-76-31.
Dokumenty rekrutacyjne dostępne są w wypożyczalni, biurze
projektu oraz na stronie internetowej: www.mopr.pl (zakładka Wypożyczalnia).
Dla osób, które nie mają możliwości dotrzeć do wypożyczalni lub biura projektu, lub mają trudności z wypełnieniem formularzy pracownicy MOPR oferują pomoc w ich wypełnieniu w miejscu zamieszkania pacjenta, po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym.
Wypożyczalnia Sprzętu Pielęgnacyjnego, Rehabilitacyjnego i Wspomagającego mieści się przy ulicy Kościuszki 30 (za budynkiem dawnego internatu LO), a czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00, w soboty 9.00-13.00. Kontakt telefoniczny: 15 856 76 41

Źródło: UM

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję też fotografie sportowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.