Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Tarnobrzegu realizuje projekt międzynarodowej wymiany młodzieży pt.: „Młody człowiek-aktywny obywatel Europy” z ramienia Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, zarządzającej edukacyjnymi programami edukacyjnymi.

Głównym celem projektu jest zaangażowanie młodzieży w praktyczną naukę nabywania kompetencji społecznych i zawodowych, które są kluczowe do rozwoju osobistego, aktywnego obywatelstwa, aktywizacji zatrudnieniowej i integracji. Udział w projekcie to promocja międzynarodowej współpracy, poszanowania zasad demokracji  i różnorodności kulturowej oraz rozwój zainteresowań i pasji.

W ramach projektu w Tarnobrzegu trwa wizyta studyjna (w dniach 27-28 czerwca 2019 r.) z dyrektorem Volodymyrem  Kravchukiem  i nauczycielami Zespołu Szkół nr 2 im. M. Shashkiewicza w Złoczowie na Ukrainie.

Dziś delegacja ze Złoczowa spotkała się z Prezydentem Miasta Tarnobrzega Dariuszem Bożkiem w Urzędzie Miasta. Goście z Ukrainy zwiedzą także Zamek Tarnowskich w Dzikowie.

Kontynuacją projektu będzie międzynarodowa wymiana, zaplanowana w dniach:
23-27.09.2019 r. dla 20 młodych osób z Polski i Ukrainy.  Młodzi ludzie wezmą udział
w warsztatach zawodoznawczych m.in. w fabryce porcelany, w stoczni jachtowej oraz poznają historię tarnobrzeskiego zagłębia siarkowego.

Projekt sfinansowany ze środków Polsko – Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży.

Dodatkowe informacje: Dariusz Szwandrok, dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Tarnobrzegu, tel. 696-402-667.

 

Źródło: UM Tarnobrzeg

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *