W związku z licznymi zgłoszeniami mieszkańców Tarnobrzega dotyczącymi niespotykanej od wielu lat plagi komarów, Prezydent Tarnobrzega zwrócił się z prośbą o pomoc i podjęcie działań zmierzających do zmniejszenia ich populacji. Wystąpienie plagi ma niewątpliwie związek z zalaniem w maju br. międzywala rzeki Wisły. 

 

Prezydent wystosował pismo do Ewa Leniart Wojewody Podkarpackiej, w którym zwraca uwagę, że tylko skoordynowana na szczeblu województwa akcja, obejmująca swoim zasięgiem cały region, może przynieść zamierzony efekt i zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom.

 

Prezydent zwrócił się także do prezesów tarnobrzeskich spółdzielni mieszkaniowych: TSM, Siarkowiec, Stare Miasto oraz TTBS z prośbą wpartycypacji kosztów do wspólnego projektu pn. „Zwalczanie kleszczy, larw komarów i dorosłych osobników komarów na terenie miasta Tarnobrzega” lub przeprowadzenie zabiegów odkomarzania we własnym zakresie na obszarze swoich zasobów.

 

Dodatkowo Prezydent Tarnobrzega zaapelował do PGW Wody Polskie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie o wykonanie koszenia wałów przeciwpowodziowych rzeki Wisły biegnących w granicach administracyjnych miasta Tarnobrzega, wykonanie takich prac spowoduje zmniejszenie populacji komarów.

 

Jednocześnie Prezydent gorąco apeluje do wszystkich właścicieli terenów prywatnych w Tarnobrzegu, szczególnie o dużych areałach, o regularne ich wykaszanie. Tylko skoordynowane działania mogą przynieść skutek w postaci zmniejszenia ilości i uciążliwości komarów.

 

Gmina Tarnobrzeg przeprowadzała akcję odkomarzania od 7 do 10 czerwca. Akcja zostanie powtórzona ponownie przed 23 czerwca br.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *