Uwaga! Fala kulminacyjna

Aktualnie przez teren miasta Tarnobrzega przechodzi fala kulminacyjna o wysokości 724 cm (stan z dn. 26.05.2019 r. na godzinę 13.00). Od godz. 14.00 modele hydrologiczne pokazują spadek poziomu wody w rzece Wiśle.
W poniedziałek (27.05.2019 r.) około godziny 18.00 spodziewany poziom wody to 610 cm (poziom alarmowy). Natomiast we wtorek (27.05.2019 r.) około 18.00 spodziewany poziom wody to 504 cm.
Dziś dokonano kolejnego objazdu newralgicznych miejsc. Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, zastępca naczelnika Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Przemysław Rawski i Komendant Straży Miejskiej Robert Kędziora byli w Koćmierzowie (woj. świętokrzyskie), w miejscu budowy przepompowni. Monitorowana sytuacja w miejscu w miejscu prowadzenia inwestycji w Koćmierzowie nie wskazuje na występowanie przesiąków od strony Wisły.
Na osiedlu Sobów nadal prowadzony jest przerzut wody ze starej Mokrzyszówki w międzywale rzeki Trześniówki.
W godzinach porannych stwierdzono przesiąki na kanale dopływowym do rzeki Trześniówki w okolicach mostu „na Benca” (gmina Gorzyce). Podjęto działania mające na celu zabezpieczenie przesiąków tj. ułożono geowłókninę i worki z piaskiem.
Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tarnobrzegu pełni całodobowy dyżur. Na bieżąco prowadzony jest monitoring stanu wód w rzekach. Zaangażowane służby miejskie pozostają w stałym kontakcie i na bieżąco monitorują sytuację.
PS.
Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tarnobrzegu: telefon 15-822-20-72.
Źródło : UM Tarnobrzeg

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję też fotografie sportowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.