Pojeździmy jeszcze przez 2 tygodnie. Sezon rowerowy w Tarnobrzegu dobiega końca [KOMENTARZ]

 

  Jeszcze tylko do połowy miesiąca miłośnicy tarnobrzeskich rowerów miejskich mają szansę przejechać się swoim ulubionym jednośladem. Kolejne dwa sezony firmy Geo Velo w Tarnobrzegu rozpoczynać się będą od 15 marca i potrwają podobnie do 15 listopada.

Czy rowery miejskie w Tarnobrzegu zdają egzamin? Mamy wystarczająco dużo przestrzeni do poruszania się nimi?

Dotychczas mieszkańcy komentujący to przedsięwzięcie twierdzili, iż pomysł się nie przyjmie i koszt wypożyczenia jest za drogi. Najlepsze drogi rowerowe? Chyba te znajdujące się przy Wisłostradzie. Stacje rowerowe mamy rozlokowane w centrum największych osiedli. Głosy mieszkańców są również takie, że po prostu mało osób młodych mamy w Tarnobrzegu tj. operujących smartfonami. Ludzie starsi, którzy kierują się bardziej stagnacją nie będą wypożyczać rowerów, a młodzież migruje falami.

– Ogólnie nas mieszkańców jest po prostu w Tarnobrzegu mało i daleko nam np. do Lublina, gdzie zagęszczenie ludności jest spore i przestrzeń miejska będzie  dużo szersza niż tutaj – skomentował Mateusz, jeden z mieszkańców naszego miasta.

Fot. Marek Jedynak

Rowery miejskie przetrwają w Tarnobrzegu? Zachęcamy do komentowania pod artykułem! Twój głos też się liczy 😉

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.