Rowery miejskie w Tarnobrzegu jeszcze w tym sezonie ale tańszym kosztem

Rowery miejskie w Tarnobrzegu jednak będą, a ruszają już niebawem. Zmieniono trochę warunki umowy pomiędzy Urzędem Miasta, a firmą odpowiedzialną za montaż stacji ale w dalszym ciągu obowiązuje grudniowe porozumienie osiągnięte przez zawieszonego w obowiązkach prezydenta Grzegorza Kiełba. Będzie tylko nieznacznie mniej rowerów bo 80.

Stacje rowerowe zostaną rozlokowane nad Jeziorem Tarnobrzeskim, przy Zamku Tarnowskich, na placu Bartosza Głowackiego i na dworcu PKS. Z rowerów będzie można korzystać za pomocą aplikacji na smartfona.

Po aktywacji konta (koszt 10 zł), będzie można wypożyczyć wybrany jednoślad. Za każde 30 minut jazdy zapłacimy 1,5 zł, ale już za cały dzień tylko 9 zł.

Póki co miasto chce udostępnić rowery w tym roku do połowy listopada, następne dwa rowerowe sezony potrwają 8 miesięcy.

Producent oferuje abonament miesięczny w wysokości 49 złotych i roczny za 199 zł (korzystanie z roweru dwa razy przez godzinę w ciągu dnia).

Wartość zamówienia wyniesie poniżej 30 tys euro, do tej kwoty można przeprowadzać transakcje bezprzetargowe.

 

 

0 0 vote
Article Rating

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
aliasz
aliasz
1 rok temu

Tylko posiadacze smartfonów będą mogli korzystać? Jeśli tak to skandal ! Nie każdy chce i ma smartfona bo nie każdy ma na to warunki ( różne , zdrowotne inne ). Pieniądze publiczne powinny być wydawane tek, by każdy miał dostęp do usługi a nie tylko wybrańcy . Prosimy o zmianę tego bo my mieszkańcy posiadający zwykłe telefony również chcemy korzystać.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x